Biotriko Zebřičky dámské

Kód: TZD01

379,00 Kč

Dámské biotriko s příběhem. Z kvalitního materiálu, vyrobeno za férových podmínek. Potištěno kvalitním sítotiskem s organickými barvami.  S motivem Afriky - navrženým a ručně namalovaným Kačkou.

Tabulku přesných rozměrů jednotlivých velikostí naleznete v sekci Přílohy.

Velikost
Počet
Poslední kus skladem

Materiál: 100% biobavlna

Certifikáty: GOTS, Oekotex, Fairware

Tričko s příběhem. Vyrobeno z bio bavlny pěstované šetrným způsobem a ušito za férových pracovních podmínek. Potisknuto s láskou, motivem který jen tak nikde nenajdete. Vymyslela a nakreslila ho totiž naše Kačka. 

A jaký příběh se za ním skrývá? Koupí trička přispějete na činnost v Tanzanii neziskové organizaci Maendeleo, která spolupracuje s místními farmáři a pomáhá jim na cestě k samostatnosti a svépomoci. 

Staňte se součástí Módy naruby!

TZD01
2 ks

Specifické reference

Ke stažení

Certifikát Fair Wear

Fairwear Foundation je nezávislá mezinárodní nezisková organizace, která si klade za cíl zlepšovat životy lidem pracujícím v oděvním průmyslu. Sdružuje značky, které se zavazují poskytovat svým zaměstnancům férové podmínky. Mezi ně patří například zajištění spravedlivé pracovní mzdy, pracovní smlouvy a regulované pracovní doby. Samozřejmostí je zákaz práce dětí mladších 15 let, vyloučení jakékoliv formy diskriminace a uplatňování práva zaměstnanců na vstup do odborů. Členské společnosti svým zaměstnancům umožňují pracovat v bezpečném, čistém a příjemném prostředí. Dodržování těchto podmínek je kontrolováno během pravidelných neohlášených auditů.
Ke stažení (972.67k)

Certifikát GOTS

Bio certifikát GOTS je nejuznávanějším standardem bio textilu. Garantuje splnění nejvyšších etických i ekologických požadavků od semínka až po konečný produkt. Zaručuje 100% zdravotní nezávadnost oblečení. V bio látkách s tímto certifikátem nejsou k nalezení pesticidy, herbicidy, těžké kovy, a ani další látky, které lze běžně najít v produktech z konvenční bavlny. Kontroly a certifikování nových výrobců, zpracovatelů a obchodníků provádí nezávislý orgán, který dohlíží na dodržování přísně nastavených podmínek.
Ke stažení (230.43k)

Certifikát Oekotex

Oeko-tex je v současnosti jednou z nejuznávanějších norem v oblasti textilní výroby. Nejde přímo o bio certifikát, ale ze zdravotního hlediska již znamená výrazný posun oproti standardům platícím pro běžný textil. Garantuje, že zboží bylo testováno na chemikálie, které jsou nebezpečné lidskému zdraví. Normy tohoto certifikátu omezují maximální přípustný obsah formaldehydu, kyselých nebo alkalických chemikálií, pesticidů, těžkých kovů, karcinogenních barviv a dalších chemických látek. Výrobky s tímto označením prošly přísným testováním v nezávislých laboratoří.
Ke stažení (81.16k)