Biotriko Afrika dámské

Kód: TAD01

379,00 Kč

Dámské biotriko s příběhem. Z kvalitního materiálu, vyrobeno za férových podmínek. Potištěno kvalitním sítotiskem s organickými barvami.  S motivem Afriky - navrženým a ručně namalovaným Kačkou.

Tabulku přesných rozměrů jednotlivých velikostí naleznete v sekci Přílohy.

Velikost
Počet

Materiál: 100% biobavlna

Certifikáty: GOTS, Oekotex, Fairware

Tričko s příběhem. Vyrobeno z bio bavlny pěstované šetrným způsobem a ušito za férových pracovních podmínek. Potisknuto s láskou, motivem který jen tak nikde nenajdete. Vymyslela a nakreslila ho totiž naše Kačka. 

A jaký příběh se za ním skrývá? Koupí trička přispějete na činnost v Tanzanii neziskové organizaci Maendeleo, která spolupracuje s místními farmáři a pomáhá jim na cestě k samostatnosti a svépomoci. 

Staňte se součástí Módy naruby!

TAD01
6 ks

Specifické reference

Ke stažení

Certifikát Fair Wear

Fairwear Foundation je nezávislá, nezisková organizace, prověřující pracovní podmínky v továrnách a zajišťující, aby pracovníci dostávali spravedlivou mzdu a aby pracovali v čistém, bezpečném a příjemném pracovním prostředí. Členské společnosti se zavazují k implementaci Code of Labour Practices do celého řetězu dodavatelů, který zahrnuje tyto standardy: lidé si vybírají zaměstnání na základě svobodné vůle; vyloučení diskriminace; zákaz práce dětí mladších 15 let; zaměstnanci mají právo vstoupit do odborů; zásada minimálních platů; regulovaná pracovní doba; zdravé a bezpečné pracovní prostředí; právně závazný pracovní vztah. FWF samozřejmě organizuje nezávislé neohlášené audity, aby se ujistila, že jsou standardy skutečně dodržovány. Více informací na www.fairwear.org.
Ke stažení (972.67k)

Certifikát GOTS

Bio certifikát GOTS je nejuznávanějším standardem bio textilu. Garantuje splnění nejvyšších etických i ekologických požadavků od semínka až po konečný produkt. Zaručuje 100% zdravotní nezávadnost oblečení. V bio látkách s tímto certifikátem nejsou k nalezení pesticidy, herbicidy, těžké kovy, a ani další látky, které lze běžně najít v produktech z konvenční bavlny. Kontroly a certifikování nových výrobců, zpracovatelů a obchodníků provádí nezávislý orgán, který dohlíží na dodržování přísně nastavených podmínek.
Ke stažení (230.43k)

Certifkát Oeko-tex

Oeko-tex je v současnosti jednou z nejuznávanějších norem v oblasti textilní výroby. Nejde přímo o bio certifikát, ale ze zdravotního hlediska již znamená výrazný posun oproti standardům platícím pro běžný textil. Garantuje, že zboží bylo testováno na chemikálie, které jsou nebezpečné lidskému zdraví. Normy tohoto certifikátu omezují maximální obsah formaldehydu, kyselých nebo alkalických chemikálií, pesticidů, těžkých kovů, karcinogenních barviv a dalších chemických látek. Textil označený tímto logem by také měl mít pokožce vhodnou hodnotu pH. Výrobky s tímto označením prošly přísným testováním v nezávislých laboratoří Oeko-tex.
Ke stažení (81.16k)